Tottenham e dërrmon Crvena Zvezdën (VIDEO)

Tottenham e ka shkatërruar Crvena Zvezdan duke e mposhtur me rezultat 5-0, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Vendasit e nisën mirë ndeshjen pasi në minutën e 9’ kaluan në epërsi me Harry Kane.

Epërisnë e dyfishoi Son Heung-Min.

Përsëri për 3-0, realizoi Son.

Në pjesën e dytë Tottenhami realizoi edhe dy herë me Lamelan dhe Harry Kane.

Pas kësaj fitoreje Tottenham pozicionohet në vendin e dytë me katër pikë.

Për t’i parë golat klikoni KËTU.