Tottenham – Arsenal, publikohen formacionet zyrtare (FOTO)

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin e Londrës së Veriut, ndërmjet Tottenhamit – Arsenalit, që luhet nga ora 17:30, në kuadër të xhiros së 35-të në Premierligë.

Tottenham do të luaj me formacionin 4-3-3.

Jose Mourinho ka vendosur që të luaj me Son, Kane dhe Lucas Moura në fazën e sulmit.

Mikel Arteta do të luaj me formacionin 3-4-3.

Pepe, Lacazette dhe Aubamyang do të luajnë në fazën e sulmit.