Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com

Të premten dalin në shitje biletat për ndeshjen Suedi vs Kosovë

Ndeshjen midis Suedisë dhe Kosovës mund ta përcjellin edhe tifozët shqiptar që gjenden ne shtetin e Suedisë dhe mund të pajisen me bileta edhe në mënyrë elektronike.

Kjo është bërë e ditur përmes faqes zyrtare të Federatës së Futbollit të Suedisë.

Bileta mund të blihen të premten më 17 shtator duke filluar nga ora 10:00.

Ndeshja Suedi vs Kosovë zhvillohet me 9 tetor në kuadër të kualifikimeve për Botërorin e Klubeve.

Dardanët edhe më herët kishin pasur përball ekipin suedez, dhe në takimin e parë të zhvilluar në ‘’Fadil Vokrri’’, mysafirët kishin mposhtur Dardanët me rezultat 3:0.