Suedi – Poloni, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Suedi – Poloni, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në “Euro 2020”.

Suedia do të luajë me formacionin 4-4-2.

Kurse, Polonia me formacionin 3-4-2-1.

Suedia do të luajë për vendin e parë, pasi e ka siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt në “Euro 2020”.

Polonia ka vetëm një pikë dhe vetëm fitorja do t’i kryente për t’u kualifikuar në fazën e eliminimit direkt.

Suedi – Poloni luhet nga ora 18:00.