Suarez debuton me dy gola dhe një asist te Atletico (VIDEO)

Atletico Madrid e ka nisur në mënyrë të mbarë sezonin duke shënuar fitore me rezultat të thellë 6-1, ndaj Grandas.

Në këtë ndeshje për Atleticon debutoi Luis Suarez si zëvendësues i cili u fut në lojë në minutën e 70’ dhe arriti t’i shënojë dy gola dhe një asist.

Diego Costa shënoi për 1-0, në minutën e 9’.

Saul Niguez e humbi penalltinë për vendasit.

Pjesa e dytë në tërësi i takoi vendasve të cilët i shënuan pesë gola.

Correa shënoi për 2-0.

Joao Felix shënoi për 3-0, në minutën e 65’.

Luis Suarez asistoi për Marcos Llorenten në minutën e 72’ i cili shënoi për 4-0.

Suarez shënoi për 5-0, në minutën e 85’ pas asistimit të Llorentes.

Uruguaiani e shënoi golin e tij të dytë personal për rezultatin 6-1.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.