Spanjë – Suedi, mbyllet pjesa e parë pa gola

Ka përfunduar pjesa e parë mes Spanjës dhe Suedisë me rezultat 0-0.

Kjo ndeshje është duke u luajtur në kuadër të fazës së grupeve në Kampionatin Europian “EURO 2020”.

45 minutëshi i parë ishte me intensitet të lartë nga të dy skuadrat të cilat krijuan raste të shumta, por nuk i konkretizuan në gola.