Spanjë – Poloni, Jordi Alba lojtari i ndeshjes

Spanja dhe Polonia i kanë ndarë pikët duke barazuar me rezultat 1-1.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për “EURO 2020”.

Spanjollët e dominuan këtë takim, por nuk arritën që t’i marrin tri pikë të plotë.

Mbrojtësi i krahut, Jordi Alba pati një paraqitje të shkëlqyer në këtë ndeshje.

UEFA ka njoftuar se Alba është zgjedhur lojtari i ndeshjes.