Spanja e mbyll pjesën e parë me epërsi minimale ndaj Polonisë (VIDEO)

Ka përfunduar pjesa e parë mes Spanjës dhe Polonisë me rezultat 1-0, për spanjollët.

Kjo ndeshje është duke u luajtur në kuadër të fazës së grupeve në “Euro 2020”.

Alvaro Morata e shënoi golin e vetëm në minutën e 26’ pas asistimit të Morenos.