Slavia e Pragës – Arsenal, formacionet zyrtare

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen e kthimit mes Slavia Pragës dhe Arsenalit, që luhet në kuadër të çerekfinales në Ligën e Europës.

Arsenali kërkon fitore për t’u kualifikuar në gjysmëfinale pas barazimit befasues 1-1 në ndeshjen e parë.

Slavia do të luajë me formacionin 4-1-4-1.

Ndërkaq, Arsenali me formacionin 4-2-3-1.

Granit Xhaka në këtë ndeshje do të luajë si mbrojtës i majtë.