Skuadrat shqiptare i mësojnë kundërshtarët e tyre në Ligën e Europës

Shtatë skuadra shqiptare nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, i kanë mësuar emrat e kundërshtarëve për rrethin e dytë kualifikues në Ligën e Europës.

Kampionia e Kosovës, Drita do të luaj si mysafir ndaj Sileksit së Maqedonisë së Veriut.

Tirana do të luaj si vendas ndaj Ludogoretsit.

Kurse, Shkëndija e Tetovës do të luaj si mysafir ndaj Bostanit.

Ndeshjet do të luhen më 17 shtator dhe me vetëm nga një ndeshje.

Më poshtë mund t’i shihni shortin për skuadrat shqiptare:

FK Kukësi – Wolfsburg
Botosani FC – KF Shkëndija e Tetovës
KF Teuta – FC Granada
KF Laçi – Hapoel Beer Sheva
KF Renova – Hajduk Split
FC Sileks – KF Drita
KF Tirana – Ludogorets

 

Drita mëson kundërshtarin në Ligën e Europës