Foto: Rtv21

Shqipëria mposhti Islandën

Ka përfunduar ndeshja mes Shqipërisë dhe Islandës me rezultat përfundimtar 4:2.

Për Shqipërinë golat u shënuan nga Dermaku (32), Hysaj (52), Roshi (79) dhe  Çikalleshi (83).

Ndërsa për Islandën, Sigurdsson në minutën e 47-të dhe Sigthorsson në minutën e 58-të.

Shqipëria është në vendin e katër me 9 pikë të grumbulluara, ndërsa Islanda renditët në vendin e tretë me 12 pikë./21Media