Shqipëria e feston fitoren ndaj Kosovës (VIDEO)

Shqipëria U21 ka shënuar fitore 2-1, ndaj Kosovës U21, ndeshje e vlefshme për kualifikimet e “Euro 2021”.

Para fillimit të kësaj ndeshje Kosova ishte konsideruar favorite edhe nga bastoret e njohur ndërkombëtare, por në fushë rezultati foli ndryshe

Federata Shqiptare e Futbollit, e ka postuar një video ku janë duke festuar futbollistët dhe stafi i Shqipërisë U21.