Sevilla mposht Getafen dhe kalon në vendin e tretë (VIDEO)

Sevilla ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Getafes me rezultat 3-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 25-të në La Liga.

Lucas Oscampos shënoi në minutën e 43’ për rezultatin 1-0.

Fernando e dyfishoi epërsinë në minutën e 67’.

Për rezultatin përfundimtar 3-0, shënoi Kounde në minutën e 75’.

Pas kësaj fitoreje Sevilla pozicionohet në vendin e tretë me 43 pikë, 1 pikë më shumë se Getafe.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.