Sevilla – Barcelona, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Sevilla – Barcelona, ndeshje e vlefshme për xhiron e 25-të në La Liga.

Sevilla do të luajë me formacionin 4-3-3.

Gomes, De Jong dhe El Haddadi do të jenë në fazën e sulmit.

Po ashtu edhe Barca do të luajë me formacionin 4-3-3.

Dembele, Messi dhe Pedri janë në fazën e sulmit.

Sevilla – Barcelona, luhet nga ora 16:15.