Ronaldo shkëlqen në fitoren e Juventusit ndaj Udineses

Juventusi ka shënuar fitore të thellë me rezultat 4-1, ndaj Udineses në kuadër të xhiros së 15-të në Serie A.

Cristiano Ronaldo ka shkëlqyer në këtë ndeshje duke i shënuar dy gola dhe një asistim.

Portugezi i kaloi bianconerët në epërsi në minutën e 31’.

Për 2-0, shënoi Federico Chiesa në minutën e 49’ pas asistimit të Ronaldos.

Cristiano Ronaldo shënoi për 3-0, në minutën e 70’.

Mysafirët e ngushtuan epërsinë në minutën e 90’ me Zeegelaarin.

Paulo Dybala shënoi për 4-1, në minutën e 90+3’.

Pas kësaj fitoreje Juventusi ngjitet në vendin e pestë me 27 pikë.

Në xhiron e ardhshme do të luajë si mysafir ndaj Milanit më 6 janar.