Ronaldo shënon hat-trick në fitoren e Portugalisë ndaj Lituanisë (VIDEO)

Portugalia e ka mposhtur Lituaninë me rezultat të thellë 6-0, ndeshje e vlefshme për eliminatoret për “Euro 2020”.

Në këtë ndeshje ka shkëlqyer kapiteni i Portugalisë, Cristiano Ronaldo duke i shënuar tre gola.

Portugalia pjesë ne parë e mbylli me rezultat 2-0, me golat e Ronaldos në minutatat e 7 dhe të 22’.

Në pjesën e dytë portugezët i shënuan edhe katër gola me Pizzin, Paciencan, Bernardo Silvan dhe Cristiano Ronaldon.

Pas kësaj fitoreje Portugalia pozicionohet në vendin e dytë me 14 pikë në Grupin B.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.