Ronaldo e shpëton Juventusin nga humbja (VIDEO)

Juventus dhe Atalanta ka përfunduar pa fitues me rezultat 2-2, ndeshje e vlefshme për xhiron e 32-të në Serie A.

Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët me Duvan Zapatan në minutën e 16’.

Vendasit e barazuan rezultatin me Cristiano Ronaldon në minutën e 55’ nga penalltia.

Atalanta kaloi në epërsi për herë të dytë në këtë ndeshje në minutën e 81’ me Malinovskyn.

Shpëtuesi i bianconerëve në këtë ndeshje ishte Cristiano Ronaldo që e shënoi golin e barazimit për 2-2, në minutën e 90’.

Pas këtij barazimi Juventusi mbetet në vendin e parë me 76 pikë, tetë pikë më shumë se Lazio që pozicionohet në vendin e dytë.

Kurse Atalanta mbetet në vendin e tretë me 67 pikë.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.