Roma shpreh gatishmëri për transferimin e Moise Kean

Moise Kean pritet të largohet nga Evertoni pas përfundimit të këtij sezoni.

20 vjeçari nuk ka treguar formë të lartë në Premierligë me Evertonin, duke e shënuar një gol dhe dy asistime në këtë sezon.

Kean iu bashkua Evertonit në vitin 2019 nga Juventusi për 27.5 milionë euro.

Interesim për sulmuesin e ri italian ka shfaqur skuadra e Romës.

Roma dëshiron sulmuesin e Evertonit për sezonin e ri 2020/2021.

La Gazzetta dello Sport shkruan se Roma janë të gatshëm të lejojnë larimin e Kluivertit dhe Cengiz Underit për t’ia bërë një vend Keanit.

Alternativë e Moise Keanit është sulmuesi i Sassuolos, Jermie Boga.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!