Roma në çerekfinale të Kupës së Italisë (VIDEO)

Roma ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Parmas, me rezultat 2-0, ndeshje e vlefshme për 1/8, e finales në Kupën e Italisë.

Pas kësaj fitoreje Roma është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Italisë dhe do të përballet me skuadrën e Juventusit me 22 janar në “Allianz Stadium” në Torino.

Lorenzo Pellegrini ishte autor i dy golave në minutat 49’ dhe 76’.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.