during the serie A match between SSC Napoli and Bologna FC at Stadio San Paolo on January 28, 2018 in Naples, Italy.

Roma kërkon transferimin e Elseid Hysajt

Roma dëshiron që të përforcohet në merkaton e verës në repartin e mbrojtës.

Calciomercato.com, shkruan se Roma është duke kërkuar transferimin e Elseid Hysajt dhe portierin David Ospina.

David Ospina në këtë sezon ka qenë zëvendësues i Alex Meretit, dhe sezonin e ardhshëm pritet të largohet nga Napoli.

Kurse Elseid Hysaj, ka pasur probleme te Napoli prej fillimit të këtij sezoni dhe do ta largohet nga San Paolo.

Roma dëshiron që ta shfrytëzoj pakënaqësinë e Hysajt dhe Ospinas, që t’i transferoj te dytë në merkaton e verës.

Merkato e verës pritet të hapët më 1 shtator dhe të zgjas deri më 5 tetor.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!