Roma – Juventus, starton Alvaro Morata (FOTO)

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Roma – Juventus, luhet në kuadër të xhiros së dytë në Serie A.

Për Romën është kthyer në formacionin startues Edin Dzeko.

Alvaro Morata do të jetë startues për Juventusin për ndeshjen e sotme.

Juventusi do të luajë me formacionin 4-4-2. Morata dhe Ronaldo do të jenë në fazën e sulmit, të mbështetur nga Kulusevski dhe Ramsey.

Kurse Dzeko do të mbështet nga Pedro dhe Mkhitaryan. Po ashtu për Romën do të startoj Marash Kumbulla.

Ndeshja luhet nga ora 20:45.