Roma dhe Evertoni i shkëmbejnë lojtarët

Roma ka nisë bisedimet me agjentin e Moise Kean, Mino Raiola, për transferimin e 20 vjeçarit në kryeqytetin italian.

Calciomercato, shkruan se Roma dëshiron huazimin e Moise Kean për dy sezone me mundësi blerje.

Italianët po ashtu kanë një propozim për skuadrën angleze Everton, duke ia ofruar sulmuesin holandez Justin Kluivert.

Kluivert po kërkohet nga Carlo Ancelotti në Everton, për këtë arsye italianët dëshirojnë ta shfrytëzojnë këtë rast për ta sjellë në Itali, Moise Keanin.

Moise Kean, iu bashkua Evertonit në verën e vitit 2019 nga Juventusi për 27.5 milionë euro.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!