PSG fiton me lehtësi ndaj Club Brugge, shkëlqejnë Mbappe dhe Icardi (VIDEO)

Paris Saint – Germain ka fituar me lehtësi ndaj Club Brugge, me rezultat 5-0, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Në këtë ndeshje shkëlqyen Kylian Mbappe i cili realizoi tre gola dhe Mauro Icardi me dy gola.

Icardi shënoi në minutat 7’ dhe 63’.

Kurse Kylian Mbappe në minutat 61’, 79’ dhe 83’.

Pas kësaj fitoreje PSG, pozicionohet në vendin e parë me nëntë pikë në Grupin A.

 PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.