Pogba në listën e ngushtë të Real Madridit

Real Madrid dëshiron që të bëj ndryshime në skuadër në merkaton e verës.

Madrilenët synojnë që ta kenë një mesfushë konkurruese për sezonin e ri.

Lojtari ideal për mesfushën e spanjollëve është Paul Pogba.

Sipas gazetës spanjolle “ESPN FC”, Paul Pogba është në listën e shkurtë të Realit për tu transferuar në merkaton e verës.

Kujtojmë se për Pogban në garë janë edhe skuadra si Juventus dhe Real Madrid.

27 vjeçari iu bashkua Unitedit në verën e vitit 2016 nga Juventusi për 105 milionë euro.

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!