Parisi mposht Angersin dhe merr kreun e tabelës

Paris Saint-Germain ka shënuar fitore minimale me rezultat 0-1, ndaj Angersit në kuadër të xhiros së 20-të në Ligue 1.

Layvin Kurzawa e shënoi golin e vetëm në minutën e 70’ për rezultatin 0-1.

Pas kësaj fitoreje PSG pozicionohet në vendin e parë me 42 pikë, dy pikë më shumë se Lyoni që e ka një ndeshje më pak.