Ozil edhe zyrtarisht lojtar i Fenerbahçes

Fenerbahçe e ka zyrtarizuar transferimin e Mesut Ozilit nga Arsenali.

Ishte vet futbollisti turko-gjerman që para disa ditësh e konfirmoi transferimin e tij te skuadra turke.

Ozil ka treguar se e ka ëndërruar transferimin e tij te skuadra e Fenerit.

Fenerbahçe e ka konfirmuar transferimin e Ozilit përmes Tëitterit.

“Është arritur një marrëveshje me Arsenal Football Club për transferimin e futbollistit profesionist Mesut Ozil në klubin tonë”, thuhet në njoftimin e shkurtër të klubit turk.

Mesut Ozil u paraqit për Arsenalin në 250 ndeshje duke i shënuar 44 gola dhe 71 asistime.