Newcastle e befason Tottenhamin, e mposht në shtëpi të vet (VIDEO)

Newcastle ka bërë befasi duke e mposhtur Tottenhamin me rezultat 1-0, në shtëpi të vet në kuadër të xhiros së tretë në Premierligë.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Joelinton në minutën e 27’.

Newcastle pas kësaj fitore i ka grumbullar tri pikë dhe pozicionohet në vendin e parafundit me tri pikë.

Kurse Tottenham në vendin e shtatë me katër pikë.

Për t’i parë golat klikoni KËTU.