Ndeshjet në Serie A do të luhen deri më 2 gusht

Ministri i Sportit të Italisë, Vicenzo Spadafora sot ka bërë të ditur se futbolli në Serie A do të nisë më 20 qershor.

Përpos Serie A, nga 13 qershori deri më 17 qershor do të luhen ndeshjet e Kupës së Italisë.

Football- Italia, bën të ditur se Serie A, do të luhet deri më 2 gusht.

Para 20 qershorit priten të luhen ndeshjet e mbetura si Atalanta-Sassuolo, Verona-Cagliari, Inter-Sampdoria dhe Torino-Parma.

Sipas Fotball- Italia, Serie A, do të luhet në mesjavë dhe në vikend.

Më poshtë mund të shihni orarin e plotë të ndeshjeve të cilat do të luhen deri më 2 gusht.

 

Java 25 (June 20-21)

Atalanta-Sassuolo

Inter-Sampdoria

Torino-Parma

Verona-Cagliari

Java 27 (June 23-24)

Atalanta-Lazio

Bologna-Juventus

Fiorentina-Brescia

Genoa-Parma

Hellas Verona-Napoli

Inter-Sassuolo

Lecce-Milan

Roma-Sampdoria

Spal-Cagliari

Torino-Udinese

Java 28 (June 27-28)

Brescia-Genoa

Cagliari-Torino

Juventus-Lecce

Lazio-Fiorentina

Milan-Roma

Napoli-Spal

Parma-Inter

Sampdoria-Bologna

Sassuolo-Hellas Verona

Udinese-Atalanta

Java 29 (June 30-July 1)

Atalanta-Napoli

Bologna-Cagliari

Fiorentina-Sassuolo

Genoa-Juventus

Hellas Verona-Parma

Inter-Brescia

Lecce-Sampdoria

Roma-Udinese

Spal-Milan

Torino-Lazio

Java 30 (July 4-5)

Brescia-Hellas Verona

Cagliari-Atalanta

Inter-Bologna

Juventus-Torino

Lazio-Milan

Napoli-Roma

Parma-Fiorentina

Sampdoria-Spal

Sassuolo-Lecce

Udinese-Genoa

Java 31 (July 7-8)

Atalanta-Sampdoria

Bologna-Sassuolo

Fiorentina-Cagliari

Genoa-Napoli

Hellas Verona-Inter

Lecce-Lazio

Milan-Juventus

Roma-Parma

Spal-Udinese

Torino-Brescia

Java 32 (July 11-12)

Brescia-Roma

Cagliari-Lecce

Fiorentina-Hellas Verona

Genoa-Spal

Inter-Torino

Juventus-Atalanta

Lazio-Sassuolo

Napoli-Milan

Parma-Bologna

Udinese-Sampdoria

Java 33 (July 14-15)

Atalanta-Brescia

Bologna-Napoli

Lecce-Fiorentina

Milan-Parma

Roma-Hellas Verona

Sampdoria-Cagliari

Sassuolo-Juventus

Spal-Inter

Torino-Genoa

Udinese-Lazio

Java 34 (July 18-19)

Brescia-Spal

Cagliari-Sassuolo

Fiorentina-Torino

Genoa-Lecce

Hellas Verona-Atalanta

Juventus-Lazio

Milan-Bologna

Napoli-Udinese

Parma-Sampdoria

Roma-Inter

Java 35 (July 21-22)

Atalanta-Bologna

Inter-Fiorentina

Lazio-Cagliari

Lecce-Brescia

Parma-Napoli

Sampdoria-Genoa

Sassuolo-Milan

Spal-Roma

Torino-Hellas Verona

Udinese-Juventus

Java 36 (July 25-26)

Bologna-Lecce

Brescia-Parma

Cagliari-Udinese

Genoa-Inter

Hellas Verona-Lazio

Juventus-Sampdoria

Milan-Atalanta

Napoli-Sassuolo

Roma-Fiorentina

Spal-Torino

Java 37 (July 28-29)

Cagliari-Juventus

Fiorentina-Bologna

Hellas Verona-Spal

Inter-Napoli

Lazio-Brescia

Parma-Atalanta

Sampdoria-Milan

Sassuolo-Genoa

Torino-Roma

Udinese-Lecce

Java 38 (August 1-2)

Atalanta-Inter

Bologna-Torino

Brescia-Sampdoria

Genoa-Hellas Verona

Juventus-Roma

Lecce-Parma

Milan-Cagliari

Napoli-Lazio

Sassuolo-Udinese

Spal-Fiorentina

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!