Reali në dyshime për të ardhmen e Hakimit

Mbrojtësi i krahut të djathtë Achraf Hakimi, është duke bërë paraqitje të mira me Bourssia Dortmundin në dy sezonit e fundit prej huazimit nga Real Madridi.

Hakimi, duhet që të kthehet nga huazimi në Real Madrid nga Dortmundi me të përfunduar ky sezon.

Për marokenin kanë shfaqur interesim skuadra si Bayern Munchen, Chelsea, Dortmund dhe Juventus.

“Le10Sport”, shkruan se Real Madrid, ende nuk ka marrë ndonjë vendim për të ardhmen e marokenit.

Uebsajti i vlerësimeve “Transfermarkt.de”, 21 vjeçarin e vlerëson 60 milionë euro.