Interi dëshiron transferimin e Gervinhos

Sulmuesi i Bregut të Fildishtë, Gervinho mund të ndërroj ambient në afatin kalimtar të janarit.

Interi është duke e monitoruar situatën e Gervinhos te Parma.

Calcio Mercato, shkruan se shkruan se Interi janë duke u interesuar për 33 vjeçarin i cili do të ishte zëvendësues i dyshes Romelu Lukakus dhe Lautaro Martinezit.

Gervinho ka kontratë me Parmën deri në vitin 2022.