City mposht Unitedin dhe kualifikohet në finale të Carabao Cup

Manchester City është kualifikuar në finale të Carbao Cup, pasi e ka mposhtur Manchester Unitedin me rezultat 0-2.

Jones Stones realizoi për 0-1, në minutën e 50’.

Për 0-2, shënoi mesfushori Fernandinho në minutën e 83’.

Manchester City do të luajë në finale të Carabao Cup ndaj Tottenhamit.