Arsenali, ekipi i barazimeve

Burnley dhe Arsenal, i kanë ndarë pikët duke barazuar me rezultat 0-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 25-të në Premierligë.

Djelmshat e udhëhequr nga Mikel Arteta kanë dështuar që të fitojnë këtë ndeshje pas barazimit ndaj Chelseas.

Ky është barazimi i katërt radhazi i Arsenalit në Premierligë.

Pas këtij barazimi, Topçinjtë pozicionohen në vendin e 10-të me 31 pikë.