Napoli – Milan, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Napoli – Milan, ndeshje e vlefshme për xhiron e tetë në Serie A.

Napoli do të luaje me formacionin 4-2-3-1.

Mertens, Insinge, Politano dhe Lozano do të jenë në fazën e sulmit.

Kurse, Milani do të luajë me formacionin 4-2-3-1.

Ibrahimoic do të jetë në fazën e sulmit.

Napoli – Milan, luhet nga ora 20:45.