Napoli e ‘shkel’ Genoan (VIDEO)

Napoli ka shënuar fitore të thellë me rezultat 6-0, ndaj Genoas, ndeshje e vlefshme për xhiron e dytë në Serie A.

Hirving Lozano shënoi për 1-0, në minutën e 10’.

Pjesa e parë u mbyll me rezultat 1-0.

Pjesa e dytë në tërësi i takoi vendasve që i shënuan pesë gola.

Ziellinski shënoi për 2-0, në minutën e 46’.

Për 3-0, shënoi Dries Mertens në minutën e 65’ pas asistimit të Ziellnskit.

Sulmuesi meksikan Lozano shënoi për 4-0, në minutën e 65’ pas asistimit të Mertensit.

Elmas dhe Politano shënuan për 6-0, në minutat 69’ dhe 72’.

Napoli ka dy fitore nga dy ndeshje, kurse në xhiron e ardhshme luan si mysafir ndaj Juventuit.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.