Munishi: Jemi për titull të kampionit

Trajneri i Gjilanit, Ismet Munishi ka thënë se skuadra e tij u tregua cinike ndaj Ballkanit në ndeshjen e sotme që e fituan me rezultat 0-1.

Ai po ashtu i ka thurur elozhe, golashënuesit të vetëm të kësaj ndeshje, Gerhard Prognit duke thënë se momentet më të mira të karrierës së tij po i kalon te Gjilani.

Munishi insiston se Gjilani është për titullin kampion.

“Për Prognin çfarëdo që diskutohet është e tepërt. Momentet më të mira të karrierës së tij dhe lojën më të mirë është duke e treguar në Gjilan, ka qenë lojtar i jashtëzakonshëm. I falënderoj djemtë pasi kemi pasur ndeshje të fortë, kundërshtar të mirë që di të luaj futboll. Janë të gjithë lojtarë të mirë dhe kundërshtar që në momente ka qenë më i mirë se ne. Por ne e kemi shfrytëzuar përvojën e lojtarëve tanë, cinizmin. E kemi njohur kundërshtarin shumë mirë. Cale dhe Torrasa kanë qenë vendimtar te goli i Prognit, që ka qenë një gol spektakolar. Me të vërtet e kanë kuptuar edhe lojtarët strategjinë dhe i përshtatemi çdo kundërshtari për të arritur rezultat pozitiv. Jemi për titull kampion, jemi skuadër shumë e fortë dhe kemi bërë ndeshje shumë të mira”, deklaroi Munishi.

Pas kësaj fitoreje Gjilani është lider i Superligës me 35 pikë.