Milot Rashica shënon supergol ndaj Dortmundit (VIDEO)

Milot Rashica Rashica ka shënuar një gol të bukur për Werderi në ndeshjen ndaj Borussia Dortmundit që po zhvillohet në kuadër të xhiros së 29-të në Bundesligë.

Rashica shënoi në minutën e 14’ pas asistimit të Eggesteinit.

Pjesa e parë  në këtë ndeshje u mbyll me rezultatin 3-1, pasi Dortmundi i shënoi tre gol në minutat e 29’, 34’ dhe 38’.