Milani kualifikohet në fazën e grupeve në Ligën e Europës vetëm pas penalltive

Milani është kualifikuar në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, pas penalltive ndaj Rio Aves.

Ndeshje e rregullt u mbyll me rezultatin 1-1.

Portugezët kaluan në epërsi në minutën e 91’ duke shënuar Gelson për 2-1.

Hakan Calhanoglu e barazoi rezultatin në fundin e takimit nga penalltia.

Në penallti më të saktë u treguan italianët duke i shënuar nëntë penallti dhe duke i humbur tri.

Kurse, Rio Ave i ka shënuar tetë dhe i ka humbur katër të tilla.

Nesër do të tërhiqet shorti për grupet në Ligën e Europës.