Milani fiton ndaj Shamrock Rovers (VIDEO)

Milani ka shënuar fitore me rezultat 0-2, ndaj Shamrock Rovers, në kuadër të rrethit të dytë në Ligën e Europës.

Zlatan Ibrahimovic i kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 23’

Hakan Calhanoglu shënoi në minutën e 67’ për 2-0.

Në këtë ndeshje për Milanin debutuan Brahim Diaz dhe Sandro Tonali.

Milani do të takohet me skuadrën norvegjeze Bodo/Glimt më 24 shtator në kuadër të rrethit të tretë në Ligën e Europës.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.