Milan – Sparata, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Milan – Sparta e Pragës, ndeshje e cila po luhet në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Europës.

Milani në këtë ndeshje do të luajë me formacionin 4-3-3.

Ibrahimovic, Diaz dhe Tonali janë në fazën e sulmit.

Kurse, Sparta e Pragës, do të luajë me formacionin 4-3-2-1.

Milan – Sparta, luhet nga ora 18:55.