GELSENKIRCHEN, GERMANY - AUGUST 24: Mickael Cuisance of FC Bayern Munich warms up prior to the Bundesliga match between FC Schalke 04 and FC Bayern Muenchen at Veltins-Arena on August 24, 2019 in Gelsenkirchen, Germany. (Photo by Martin Rose/Bongarts/Getty Images)

Milan ndjek mesfushorin e Bayernit

Milan është menduar që ta përforcoj mesfushën për sezonin e ri 2020/2021.

Mesfushorëve Lucas Biglia dhe Giacomo Bonaventura, i skadon kontrata në qershor të këtij viti dhe priten të largohen si futbollist të lirë nga Milani.

Po ashtu nga San Siro priten të largohen edhe Franck Kessi dhe Lucas Paqueta.

Gazzetta dello Sport, shkruan se Milan është duke menduar për mesfushorin e Bayernit, Mickael Cuisance.

Mickael Cuisance, iu bashkua Bayernit nga Monchengladbach për 12 milionë euro në verën e vitit 2019.

20 vjeçari nuk ka arritur ta tregoj vetën te bavarezët për shkak të konkurrencës së ashpër duke i bërë vetëm tri paraqitjet me bavarezët.

Milan dëshiruan që ta huazoj Cuisancen me opsion blerje për 10 milionë në sezonin tjetër.