Milan mendon për Maitland-Niles

Milan është duke menduar për transferimin e mbrojtësit të djathtë, Ainsley Maitland –Niles.

Mbrojtësi i krahut të djathtë pritet të largohet nga Arsenali pas përfundimit të këtij sezoni pasi nuk është planet e Mikel Artetas.

22 vjeçari, shihet si zëvendësues i mbrojtësit italian Davide Calabria te Milani.

Sipas mediave angleze, Maitland – Niles, pritet t’i bashkohet Milanit në merkaton e verës.

Maitland –Niles, mund të luaj si mesfushorë dhe si mbrojtës i krahut të majtë.