Milan – Juventus, mbyllet pjesa e parë pa gola

Pjesa e parë mes Milani dhe Juventusit është mbyllur pa gola.

Kjo ndeshje është duke u luajtur në kuadër të xhiros së 31-të në Serie A.

Juventusi kërkon fitore në këtë ndeshje që të shkëputet nga vendi i dytë 10 pikë.

Kurse Milani kërkon fitore që të zërë vendin e gjashtë i cili e dërgon në Ligën e Evropës.