Milan – Inter, notat e lojtarëve

Interi ka shënuar fitore të lehtë ndaj Milanit me rezultat 0-3, ndeshje e vlefshme për xhiron e 23-të në Serie A.

Uebfaqja e vlerësimeve, Whoscored.com, ka publikuar notat e lojtarëve pas përfundimit të ndeshjes.

Portieri i Interit, Samir Handanovic është vlerësuar si lojtari më i mirë i ndeshjes me notën 9’3, i cili e mbajti notën e pa prekur.

Me notë të lartë u vlerësua Martinez, 8.8 dhe Perisic, 8.6.

Saelmaekers dhe Kessie u vlerësuan si lojtarët më të dobët në këtë ndeshje me notën 5.8.