Messi afër rinovimit të kontratës me Barcelonën

Lionel Messi pritet të qëndrojë në Barcelonë.

Argjentinasit i skadon kontrata më 30 qershor dhe do të jetë lojtar i lirë.

Gazeta spanjolle “AS”, shkruan se Messi është afër nënshkrimit të kontratës së re me Barcelonën.

Argjentinasi pritet të nënshkruaj kontratë dy vjeçare deri në vitin 2023.

Sinjalet për qëndrimin e Messit në “Camp Nou” janë transferimi i Sergio Agueros te Barcelona, shoku i ngusht i Lionel Messit te Argjentina.