Mbyllen pjesët e para në katër ndeshjet e Ligës së Europës

Kanë përfunduar 45 minutat e parë në katër ndeshjet e Ligës së Europës që po luhen në kuadër të çerekfinales.

Ajaxi po e mposht Romën me rezultat 1-0, me golin e Klaassenit.

Manchester Unitedi po e mposht Granadën me golin e Rashfordit.

Arsenali dhe Sllavia e Pragës e kanë mbyllur pa gola.

Kurse, Villarreali po e mposht Dinamo Zagrebin me rezultat 0-1.