Maqedoni e Veriut – Kosovë, notat e lojtarëve

Maqedonia e Veriut e ka mposhtur Kosovën me rezultat 2-1, në kuadër të gjysmëfinales së play-off-it të Ligës D në Ligën e Kombeve.

Uebfaqja e statistikave, Ëhoscored.com, ka publikuar notat e lojtarëve për këtë ndeshje.

Lojtarët me notën më të vogël në këtë ndeshje janë vlerësuar Mërgim Vojvoda dhe Benjamin Kololli me notën 5.8.

Lojtari më i mirë i kësaj ndeshje është shpallur Dardko Velkovski i Maqedonisë së Veriut.