Manchester United – Manchester City, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Manchester United – Manchester City, që luhet në kuadër të xhiros së 12-të në Premierligë.

Unitedi do të luajë me formacionin 4-1-2-1-2.

Greenëood dhe Rashford do të jenë në fazën e sulmit.

Kurse, City do të luajë me formacionin 4-2-3-1.

Manchester United – Manchester City, luhet nga ora 18:30.