Manchester United – Liverpool përfundon pa fitues (VIDEO)

Ka përfunduar derbi i xhiros së nëntë në Premierligë, ndërmjet Manchester Unitedit dhe Liverpoolit, me rezultatet të barabartë 1-1.

Të parët që kaluan në epërsi ishin vendasit me Marcus Rashfordin në minutën e 36’.

Pjesa e parë u mbyll me epërsinë e Unitedit.

Në pjesën e dytë Liverpooli arriti që ta barazoj rezultatin në minutëne  85’ me Adam Lallanan pas asistimit të Robertsonit.

Pas këtij barazimi Liverpool mbetet në vendin e parë me 25 pikë.

Kurse Manchester United në vendin e 13 me vetëm 10 pikë.

Për t’i parë golat klikoni KËTU.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!