Manchester United e mposht Burnleyn dhe i afrohet zonës së Ligës së Kampionëve (VIDEO)

Manchester  United e ka mposhtur Burnleyn me rezultat 2-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 20-të në Premierligë.

Pas kësaj fitore United është ngritur në vendin e pestë me 31 pikë, një më pak se Chelsea i cili pozicionohet në vendin e katërt.

Anthony Martial shënoi në minutën e 44’ për rezultatin 1-0.

Në fundin e ndeshjes Marcus Rashford shënoi për 2-0.

Për t’i parë golat e ndeshjes klikoni KËTU.