Manchester United dëshiron transferimin e mesfushorit të Benficas

Manchester United dëshiron që të përforcohet në afatin kalimtar të janarit në disa reparte në mënyrë që të jetë më konkurruese për pjesën e mbetur të sezonit në Premierligë.

Sipas “Sky  Sport”, United është e interesuar për mesfushorin 20 vjeçar të Benifcas Gedson Fernandes.

Fernandez pritet të largohet nga Benfica dhe kjo do të jetë një mundësi e mirë për skuadrën angleze që të nënshkruaj me 20 vjeçarin portugez.